«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Коли готівка вважається оприбуткованою

Кількість переглядів3715

КОЛИ ГОТІВКА ВВАЖАЄТЬСЯ ОПРИБУТКОВАНОЮ
Підприємство виторг від реалізації за вихідні оприбутковує в понеділок і цього ж дня здає до банку. Наприклад: виторг за суботу 06.11.10 р. і неділю 07.11.10 р. оприбутковує в понеділок 08.11.10 р. (прибутковий касовий ордер від 08.11.10 р. і робить запис до КОРО — 08.11.10 р.). Бухгалтер і касир — одна особа (субота, неділя — вихідні). У вихідні дні рахунки на касовому апарату пробиває адміністратор. Під час перевірки ДПІ нараховує штрафні санкції за неоприбуткування готівки в касі (тобто виторг за 06.11.10 р. повинен оприбутковуватися 06.11.10 р., за 07.11.10 р. — 07.11.10 р.). Чи права податкова?
Відповідь
Як ми зрозуміли з Вашого питання запис до Книги обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) Ви зробили лише в понеділок, а в суботу й неділю не робили.
Варто згадати: при розрахунках готівкою із застосуванням РРО готівкові кошти будуть уважатися оприбуткованими, коли зроблено запис до КОРО на підставі фіскальних звітних чеків РРО (Z-звітів) на повну суму їхнього фактичного надходження за день (абз. 3 п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637). Отже, оскільки Ви в себе використовуєте РРО, фактом оприбуткування готівкових коштів буде момент їхньої фіксації в КОРО на підставі Z-звіту.
Таким чином, якщо в суботу й неділю у Вас немає відповідного запису в КОРО на підставі Z-звіту, то готівка за ці дні буде вважатися неоприбуткованою.


У відповіді враховано норми законодавства станом на 16.12.2010

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу