«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може юрособа орендувати житлове приміщення у фізособи-непідприємця

Кількість переглядів5017

ЧИ МОЖЕ ЮРОСОБА ОРЕНДУВАТИ ЖИТЛОВЕ ПРИМІЩЕННЯ У ФІЗОСОБИ-НЕПІДПРИЄМЦЯ
Чи може юрособа укласти договір оренди житлового приміщення з орендодавцем-фізособою, не зареєстрованим як приватний підприємець?
Відповідь
Цивільний кодекс України (далі – ЦКУ) у ст. 3 прямо проголошує свобода договору одним із головних загальних принципів цивільного законодавства, а ст. 627 ЦКУ встановлює, що сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента й визначенні змісту такого договору.
Основні положення, що регулюють правовідносини за договором найму (оренди), установлено в главі 59 ЦКУ. Відповідно до ч. 1 ст. 810 ЦКУ за договором найму (оренди) житла одна сторона — власник житла (наймодавець) передає чи зобов'язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання в ньому на певний строк за плату. Предметом договору наймання житла можуть бути приміщення, зокрема квартира або її частина, житловий будинок чи його частина. Приміщення має бути придатним для постійного проживання в ньому (ч. 2 ст. 812 ЦКУ). Сторонами в договорі найму житла можуть бути фізичні та юридичні особи. Якщо наймачем є юридична особа, вона може використати житло лише для проживання в ньому фізичних осіб (ч. 1, 2 ст. 813). Договір найму житла укладається на строк, установлений договором. Якщо в договорі строк не встановлено, договір уважається укладеним на п'ять років (ст. 821 ЦКУ). Згідно з ч. 1 ст. 820 ЦКУ передбачено, що розмір плати за користування житлом установлюється в договорі найму житла. Відповідно до ч. 1 ст. 811 ЦКУ договір найму житла укладається в письмовій формі. ЦКУ не передбачено обов'язкового нотаріального посвідчення договору найму житла. А на підставі ч. 4 ст. 209 ЦКУ правочин, укладений у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, установлених законом або за домовленістю сторін.


У відповіді враховано норми законодавства станом на 30.06.2011

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Нерухомість

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу