«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Бюджетна установа отримує плату за харчування дітей: чи потрібно сплачувати водозбір

Кількість переглядів3121

БЮДЖЕТНА УСТАНОВА ОТРИМУЄ ПЛАТУ ЗА ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ: ЧИ ПОТРІБНО СПЛАЧУВАТИ ВОДОЗБІР
Відділ освіти виконавчого комітету міської ради отримує від батьків плату на харчування дітей у дитячих закладах міста. ДПІ наполягає на сплаті відділом збору за спеціальне використання води, мотивуючи це використанням води для господарської діяльності, що направлена на отримання доходу. Чи правомірні вимоги податківців?
Відповідь
Відповідно до п. 326.13 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) водокористувачі — бюджетні установи (організації), які використовують воду для господарської діяльності, направленої на отримання доходу1, сплачують збір за спеціальне використання води з усього обсягу використаної води (з урахуванням обсягу втрат води в їх системах постачання).
Як бачимо, ключове питання полягає в тому, чи використовується вода для господарської діяльності. У контексті ПКУ цей термін означає діяльність, пов’язану з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямовану на отримання доходу (пп. 14.1.36 ПКУ). Виходячи із цього визначення, можна зробити висновок: якщо бюджетна установа, надаючи послуги з харчування, отримує будь-які власні надходження2, пов’язані з наданням таких послуг, вона має сплачувати збір за спеціальне використання води.
Батьківська плата за харчування використовується вами для придбання продуктів харчування, а значить, частково покриває видатки, пов’язані з наданням послуг із харчування дітей. Відповідно, ви маєте сплачувати збір з усього обсягу використаної води, уключивши видатки на його сплату до кошторису за загальним фондом. Саме такий висновок напряму випливає з норм ПКУ.
Разом із тим ми розуміємо, що наведене в ПКУ визначення господарської діяльності не відображає всіх тонкощів формування надходжень та видатків бюджетних установ. Зокрема, очевидно, що переважна більшість  бюджетних установ не закладали в кошторис витрати на сплату збору за спеціальне використання води. Тому із цього приводу направили кілька запитів на адресу ДПСУ. Як тільки ми отримаємо відповіді на них, обов’язково опублікуємо в газеті з коментарем редакції.

_________
1 Зверніть увагу: доходу, а не прибутку. Плата за послуги може навіть не покривати собівартості послуг, але надання таких послуг уважатиметься госпдіяльністю.
2 Фактично, йдеться про будь-які власні надходження першої групи — надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством (ч. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.06.2011

Рубрики:

»  Ресурсні платежі

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу