«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Видали простий вексель на суму простроченої кредиторки: чи буде податковий доход після спливу позовної давності

Кількість переглядів3095

ВИДАЛИ ПРОСТИЙ ВЕКСЕЛЬ НА СУМУ ПРОСТРОЧЕНОЇ КРЕДИТОРКИ: ЧИ БУДЕ ПОДАТКОВИЙ ДОХОД ПІСЛЯ СПЛИВУ ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ
Наше підприємство у травні 2008 року придбало товар, оплату за який так і не перерахувало. Кредитор не вдавався до стягнення боргу (тобто механізм урегулювання сумнівної заборгованості зі ст. 12 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР не запускався). У лютому 2011 року ми видали простий вексель на суму заборгованості за такі отримані товари. Чи потрібно нам розглядати ІІ квартал 2011 року як податковий період спливу строку позовної давності щодо заборгованості за такі товари, а суму заборгованості — як безповоротну фідопомогу в розумінні пп. 14.1.257 ПКУ? Чи потрібно нам у зв'язку із цим збільшувати податкові доходи ІІ кварталу 2011 року на суму такої заборгованості?
Відповідь
Ні, доход ІІ кв. 2011 року не потрібно збільшувати на суму такої кредиторки. І ось чому: при емісії (видачі) простого векселя за фактично отримані товари заборгованість за такі товари вважають погашеною, і вона переходить в іншу форму боргу — вексельну. Про це свідчить ч. 3 ст. 4 Закону України «Про обіг векселів в Україні» від 05.04.01 р. № 2374-III: «Умова щодо проведення розрахунків із застосуванням векселів обов'язково відображається у відповідному договорі, що укладається в письмовій формі. У разі видачі (передачі) векселя відповідно до договору припиняються грошові зобов'язання щодо платежу за цим договором та виникають грошові зобов'язання щодо платежу за векселем (виділено нами. — Прим. ред.)». Оскільки заборгованість за товари вже погашено, то строк позовної давності за нею припиняє свій перебіг1. А за вексельною заборгованістю розпочинається свій строк позовної давності. Про це ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 49 за 2010 р. на стор. 10.
___________
1 Про такий спосіб припинення строку позовної давності за кредиторкою ми говорили в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 39 за 2010 р. на стор. 35.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 28.06.2011

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу