«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрібно додатково до договору оренди водного об’єкта укладати договори оренди землі під ним та прибережної смуги

Кількість переглядів5074

ЧИ ПОТРІБНО ДОДАТКОВО ДО ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ВОДНОГО ОБ’ЄКТА УКЛАДАТИ ДОГОВОРИ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ ПІД НИМ ТА ПРИБЕРЕЖНОЇ СМУГИ
Наше підприємство відповідно до Водного кодексу України, уклало з районною державною адміністрацією договір оренди водного об’єкта. Чи потрібно нам додатково укладати договори оренди прибережної санітарно-захисної смуги та землі під таким водним об’єктом?
Відповідь
За ст. 85 Водного кодексу України (далі — ВКУ) порядок надання земель водного фонду в користування та припинення права користування ними встановлюються земельним законодавством. У тимчасове користування, у т.ч. в оренду, за погодженням із постійними користувачами земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення та берегових смуг водних шляхів можуть надаватися підприємствам, установам, організаціям, об'єднанням громадян, релігійним організаціям, громадянам України, іноземним юридичним та фізичним особам для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, а також для проведення науково-дослідних робіт.
Згідно із ч. 4 ст. 59 Земельного кодексу України (далі — ЗКУ) громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення берегових смуг водних шляхів, а також озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт.
Натомість правовий режим користування земельними ділянками дна річок, озер, водосховищ, морів та інших водних об'єктів урегульовано ст. 86 ВКУ. Згідно з нею на таких ділянках можуть проводитися роботи, пов'язані з будівництвом гідротехнічних споруд, поглибленням дна для судноплавства, видобуванням корисних копалин (крім піску, гальки та гравію в руслах малих та гірських річок), прокладанням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, а також бурові та геологорозвідувальні роботи.
Тобто в чинному законодавстві України розділені порядок надання земель водного фонду в користування для потреб, зазначених у ст. 59 ЗКУ та ст. 85 ВКУ, і порядок користування земельними ділянками дна річок, озер, водосховищ, морів та інших водних об'єктів (ст. 86 ВКУ). Якщо в першому випадку використання здійснюватиметься в порядку, установленому земельним законодавством на підставі документації із землеустрою, то в другому має розроблятися проект, що визначає місце та порядок проведення конкретного виду робіт на ділянці дна водного об'єкта.
Оскільки, як ми зрозуміли, ваше підприємство не має наміру здійснювати будівельні, видобувні, бурові чи геологорозвідувальні роботи на дні водного об’єкта, то немає потреби, на нашу думку, додатково укладати договір оренди останнього. Питання взяття в оренду ділянки прибережної захисної смуги (смуги відведення) залежить від поточних потреб, які виникають у ході використання в господарській діяльності орендованого водного об’єкта.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.06.2011

Рубрики:

»  Нерухомість

»  Земельні відносини

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу