«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрібно орендодавцю нараховувати пдв на суму компенсації орендарем частини земельного податку

Кількість переглядів5938

ЧИ ПОТРІБНО ОРЕНДОДАВЦЮ НАРАХОВУВАТИ ПДВ НА СУМУ КОМПЕНСАЦІЇ ОРЕНДАРЕМ ЧАСТИНИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ
Наше підприємство здає в оренду частину власного приміщення. При цьому орендар компенсує нам відповідну частку експлуатаційних витрат — на електроенергію, опалення, прибирання території й тощо, а також частину суми земельного податку. Чи необхідно нам нараховувати ПДВ на суму компенсації земельного податку?
Відповідь
Так, вам потрібно нараховувати ПДВ на відшкодування плати за землю. Справа в тому, що одночасно з правом орендувати будинок, капітальну споруду чи його частину орендар отримує й право користування земельною ділянкою:
— на якій розташовано об'єкт оренди;
— яка прилягає до будинку в розмірі, необхідному для досягнення мети найму (ст. 796 Цивільного кодексу України, далі — ЦКУ). При цьому орендна плата складається із плати за користування будинком і плати за користування земельною ділянкою (ст. 797 ЦКУ). Тобто відшкодування податку на землю — це невід'ємна частина орендної плати за нерухоме майно. Тож вона підлягає обкладанню ПДВ у складі орендного платежу відповідно до пп. 185.1 і 188.1 Податкового кодексу України. Такої ж позиції дотримуються й податківці, про що свідчить консультація у «Віснику податкової служби України» № 25 за 2000 р. на стор. 33.
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.06.2011

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу