«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Комунальне підприємство вивозить та утилізує тверді побутові відходи: чи може воно застосовувати касовий метод обліку пдв та податку на прибуток

Кількість переглядів5276

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВИВОЗИТЬ ТА УТИЛІЗУЄ ТВЕРДІ ПОБУТОВІ ВІДХОДИ: ЧИ МОЖЕ ВОНО ЗАСТОСОВУВАТИ КАСОВИЙ МЕТОД ОБЛІКУ ПДВ ТА ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК
Комунальне підприємство, що не входить до складу ЖЕКу та є відокремленою одиницею, надає послуги по вивезенню та знешкодженню твердих побутових відходів згідно з індивідуально укладеними з населенням договорами. Чи може воно застосовувати касовий метод обліку ПДВ та податку на прибуток?
Відповідь
Що стосується ПДВ, то пункт 187.10 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) мовить, що касовий метод обліку ПДВ застосовують ті підприємства, що надають визначені види послуг певним категоріям споживачів. Зокрема, ідеться про послуги, вартість яких уключається до складу квартплати. Відповідно до абзацу 3 п. 187.10 ПКУ для цілей цієї норми послугами, що включаються до квартплати, серед іншого, є вивезення та утилізація твердого побутового та грубого сміття.
Водночас до категорій споживачів, окреслених цією нормою, належать фізичні особи та бюджетні установи.
Оскільки обидві умови в підприємства виконані (Ви надаєте населенню послуги з вивезення відходів), податкові зобов’язання та податковий кредит за такими операціями слід відображати за касовим методом.
Інші операції, що не відповідають умовам із п. 187.10 ПКУ, відображають за загальними правилами. Детально про касовий спосіб ПДВ ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 83 за 2010 р., стор. 10.
Тепер щодо відображення доходів. Пунктом 13 підрозділу 4 «Перехідні положення» розділу ХХ ПКУ визначено, що до 1 січня 2014 року датою збільшення доходів підприємств житлово-комунального господарства від надання житлово-комунальних послуг є дата надходження коштів від споживача на банківський рахунок або в касу платника податку. Ця норма запрацювала 01.04.11 р.
Вивезення та знешкодження твердих побутових відходів належить до житлово-комунальних послуг відповідно до ст.ст. 1 і 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.04 р. № 1875-IV. При цьому споживач — це фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу. Тобто в обліку податку на прибуток визначальним є лише статус наданих послуг, а статус споживача не відіграє такої ролі, як при обліку ПДВ. Таким чином, ваше підприємство повинно збільшувати доходи на дату надходження оплати від споживачів за вивезення побутових відходів.
До операцій, які не підпадають під визначення надання житлово-комунальних послуг, застосовують загальні правила податкового обліку відповідно до розділу ІІІ ПКУ.
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 16.06.2011

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  ПДВ

»  ЖКГ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу