«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Підприємець прийняв працівника на неповний робочий день: які податки та внески він як роботодавець повинен сплачувати

Кількість переглядів13730

ПІДПРИЄМЕЦЬ ПРИЙНЯВ ПРАЦІВНИКА НА НЕПОВНИЙ РОБОЧИЙ ДЕНЬ: ЯКІ ПОДАТКИ ТА ВНЕСКИ ВІН ЯК РОБОТОДАВЕЦЬ ПОВИНЕН СПЛАЧУВАТИ
Підприємець прийняв працівника на неповний робочий день. Чи існують якісь вимоги щодо розміру заробітної плати такого працівника? Які податки та внески повинен сплачувати підприємець у цій ситуації?
Відповідь
Згідно з укладеним між підприємцем та працівником договором про роботу останнього в умовах неповного робочого часу, праця співробітника оплачується пропорційно до відпрацьованого часу. При цьому підприємець-роботодавець має право нарахувати працівнику заробітну плату нижчу за мінімальну, але за умови, що сума нарахованої заробітної плати має бути не менша ніж частина від мінімальної зарплати, що припадає на фактично відпрацьований час. Детальніше про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 55 за 2010 рік, стор. 72.
Заробітна плата такого найманого працівника оподатковується в загальному порядку. Так, із заробітної плати утримується єдиний соціальний внесок за ставкою 3,6% (ч. 9 ст.  8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI) та податок на доходи фізичних осіб за ставками 15% та 17% (залежно від розміру заробітної плати працівника).
На заробітну плату працівників необхідно нараховувати єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Ставка його встановлюється підприємцю відповідно до класу професійного ризику від 36,76% до 49,7%.
Єдиний соціальний внесок, нарахований на заробітну плату працівників й утриманий із неї, потрібно платити щомісяця не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним. Роботодавці повинні сплачувати єдиний внесок під час кожної виплати заробітної плати. Якщо підприємець-роботодавець виплачує заробітну плату до 20-го числа наступного місяця, то він має сплатити єдиний соціальний внесок у день виплати зарплати.
Податок на доходи фізичних осіб, утриманий із заробітної плати, необхідно сплачувати до бюджету під час виплати заробітної плати працівникам єдиним платіжним документом (пп. 168.1.2 Податкового кодексу України).
Приклад 1. У квітні 2011 року працівник згідно з умовами договору працює неповний робочий день — 5 год. (за нормальної тривалості робочого часу в підприємця 40 год. на тиждень). Ставка єдиного соціального внеску — 37,45% (вона залежить від виду діяльності підприємця).
За таких умов зарплата працівника повинна бути не меншою за:
5 : 8 × 960 = 600 грн.
Проведемо утримання із заробітної плати працівника 600 грн:
— єдиний соціальний внесок — 21,60 грн (600 грн × 3,6%)
— податок на доходи фізичних осіб — 86,76 грн ((600 грн - 21,60 грн) × × 15%).
Нарахований єдиний соціальний внесок на заробітну плату — 224,70 грн (600 грн × 37,45%).
Якщо підприємець — платник єдиного податку, то йому за кожного найманого працівника доведеться щомісяця (авансом) платити ще й 50% ставки єдиного податку.
Приклад 2. Ставка єдиного податку підприємця-єдинника — 200 грн. До бюджету підприємець сплачує за себе єдиний податок у розмірі 86 грн (43% від його ставки). Отже, за найманого працівника він повинен платити до бюджету 43 грн (86 грн × 50%).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 14.06.2011

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Приватне підприємництво

»  Податок з доходів фізосіб

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу