«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи підлягають оподаткуванню пдфо суми індексації стипендій

Кількість переглядів4573

ЧИ ПІДЛЯГАЮТЬ ОПОДАТКУВАННЮ ПДФО СУМИ ІНДЕКСАЦІЇ СТИПЕНДІЙ
Професійно-технічне училище провело індексацію стипендій. Чи підлягає сума такої індексації обкладанню податком на доходи фізичних осіб?
Відповідь
Як ми зрозуміли з листа, стипендію учням виплачують за рахунок коштів держбюджету.
Індексація — це механізм підвищення грошових доходів населення, який дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг (ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII). Тож, по суті, індексацію слід розглядати в одній зв'язці з виплатою, що індексується (індексація зарплати — це зарплата, індексація стипендії — це стипендія). Однак законодавчого підтвердження на користь такої думки щодо індексації стипендії, на жаль, немає. До того ж, податківці переконані, що звільнення від обкладення податком на доходи стипендії з бюджету (пп. 165.1.26 Податкового кодексу України) не стосується суми її індексації (див. лист від 27.04.11 р. № 8004/6/17-0715).
Таким чином, ми вважаємо, що суму індексації стипендії безпечніше обкладати податком на доходи.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 14.06.2011

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

»  Соцзабезпечення громадян

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу