«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Яку суму єдиного внеску повинен сплачувати підприємець-фікспатентник

Кількість переглядів2342

ЯКУ СУМУ ЄДИНОГО ВНЕСКУ ПОВИНЕН СПЛАЧУВАТИ ПІДПРИЄМЕЦЬ-ФІКСПАТЕНТНИК
Я зареєстрована як приватний підприємець та здійснюю роздрібну торгівлю промисловими товарами на умовах сплати фіксованого податку. Яку суму єдиного внеску я повинна сплачувати?
Відповідь

Усі підприємці незалежно від системи оподаткування починаючи з 1 січня 2011 року, повинні платити за себе й членів сім’ї єдиний внесок за ставкою 34,7% від об'єкта обкладання. Це — мінімум. Він містить у собі внески до ПФУ та фонду страхування на випадок безробіття. Якщо підприємець виявить бажання взяти участь у страхуванні від непрацездатності, то ставка внеску становитиме 36,6%, від нещасного
випадку — 36,21%. Повне соцстрахування обійдеться підприємцю в 38,11% від об'єкта для нарахування єдиного внеску.
Об'єкт нарахування єдиного внеску. Єдинники й фікспатентники  визначають його самостійно (на свій розсуд). Закон про ЄСВ установив їм лише мінімальну й максимальну величини об'єкта нарахування єдиного внеску. Перша — це мінімальний розмір зарплати в місяці, за який сплачують єдиний або фіксований податок, а друга — максимальний розмір доходу, з якого сплачують єдиний внесок у такому місяці.
Коли і як сплачувати єдиний внесок.
Як і з пенсійними доплатами, підприємці — платники єдиного й фіксованого податку повинні платити єдиний внесок у повному обсязі не тільки за себе, але й за членів сім’ї, які допомагають їм у бізнесі. Якщо таку допомогу член сім’ї надає на підставі трудового договору, то сплачують тільки зарплатний єдиний внесок.
Підприємці-єдинники й фікспатентники сплачували пенсійні доплати щокварталу. А от єдиний внесок вони повинні вносити вже щомісяця до 20-го числа за минулий місяць (п. 4.6.2 Інструкції № 21-5).
Хоч би там не було, суму єдиного внеску, що підлягає сплаті, за всі місяці перебування на спрощенці (місяці сплати єдиного або фіксованого податків) підприємцям слід розраховувати собі самостійно. За п. 3.4 Інструкції № 21-5, щоб одержати мінімально-обов'язкову суму єдиного внеску, потрібно мінімальну зарплату (ту що діє в місяці, за який платять внесок) помножити на 34,7%. Це дозволить бути застрахованим лише в ПФУ й фонді соцстрахування на випадок безробіття.
Якщо підприємець має бажання застрахуватися від непрацездатності й від нещасного випадку на виробництві, то можна перераховувати єдиний внесок, обчислений за більшими ставками, але в межах формули: обрана ставка єдиного внеску, помножена на максимальну величину бази нарахування єдиного внеску.
Детальніше про сплату єдиного внеску підприємцями читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 4 за 2011 рік на стор. 29.

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 09.06.2011

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Приватне підприємництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу