«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Грошовий внесок до статутного капіталу: як його оподаткувати після 01.04.11 р.

Кількість переглядів3991

ГРОШОВИЙ ВНЕСОК ДО СТАТУТНОГО КАПІТАЛУ: ЯК ЙОГО ОПОДАТКУВАТИ ПІСЛЯ 01.04.11 р.
Через нестачу обігових коштів у нашого підприємства засновник вирішив зробити додатковий грошовий внесок до його статутного капіталу. Які наслідки це матиме в податковому обліку підприємства після 01.04.11 р. ?
Відповідь
Операція зі збільшення статутного капіталу грошима, що здійснена після 01.04.11 р. в умовах дії Податкового кодексу України (далі — ПКУ), не впливає на податковий облік емітента, оскільки:
1. Гроші, отримані як пряма інвестиція в корпоративні права, не збільшують доходу із податку на прибуток (пп. 136.1.3 ПКУ). А внесок до статутного капіталу — пряма інвестиція (пп. 14.1.81 ПКУ);
2. Випуск (розміщення)  корпоративних прав не потрібно показувати в окремому ціннопаперовому обліку й обкладати ПДВ (п. 153.9 ПКУ і пп. 196.1.1 ПКУ).
Також хочемо звернути Вашу увагу на таке: якщо підприємство має справу зі збільшенням статутного капіталу, то передача інвестором (засновником) внесків до держреєстрації змін до статуту може призвести до небажаних податкових наслідків. Оскільки, роз'яснюючи подібні операції до прийняття ПКУ, контролери вважали активи безоплатно отриманими, якщо на кінець кварталу змін до установчих документів не зареєстровано, і наполягали на збільшенні валового доходу. Детальніше про це ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 109 за 2009 рік, стор. 14. Підозрюємо, що обрати такий вектор контролери можуть і при розгляді внеску до статутного капіталу й після набрання чинності нормами ПКУ.
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.06.2011

Рубрики:

»  ПДВ

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу