«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може щойно зареєстрований підприємець-загальносистемник одразу зареєструватися платником пдв

Кількість переглядів2651

ЧИ МОЖЕ ЩОЙНО ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ-ЗАГАЛЬНОСИСТЕМНИК ОДРАЗУ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ПЛАТНИКОМ ПДВ
Чи може фізична особа, тільки-но зареєстрована як підприємець на загальній системі оподаткування, одразу зареєструватися платником ПДВ? Як це зробити?
Відповідь
За загальними нормами Податкового кодексу України (далі — ПКУ) зареєструватися платником ПДВ особа може двома шляхами:
1. За власним бажанням — у разі дотримання вимог п. 182.1 ПКУ;
2. В обов’язковому порядку — за приписами п. 181.1 ПКУ.
Перший шлях для вас як для щойно зареєстрованого приватного підприємця перекриває п. 182.1 ПКУ, адже ця норма вимагає від особи, яка виявила бажання зареєструватися платником ПДВ, аби вона відповідала відразу двом критеріям:
1) відпрацювала не менше року;
2) обсяг постачання товарів (послуг) іншим платникам ПДВ за останні 12 місяців становить не менше 50% від загального обсягу постачання.
Тож навіть коли ви переважно працюєте з платниками ПДВ, але ще не пройшло року з дня реєстрації суб’єктом підприємницької діяльності, добровільна реєстрація для вас недоступна. Такі ж висновки податківці зробили в листі ДПАУ від 12.01.11 р. № 674/7/16-1417 (див. газету «Все про бухгалтерський облік» № 19 за 2011 р., стор. 64).
Другий шлях — обов’язкова реєстрація. Вона стосується осіб, у яких обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 місяців перевищив 300 тис. грн (п. 181.1 ПКУ). Тобто ви зможете отримати ПДВшний статус тільки тоді, коли перетнете 300-тисячний рубіж для обов’язкової реєстрації. Адже тут немає значення, скільки часу пройшло з дня вашої реєстрації суб’єктом підприємницької діяльності. Говорить про це і ДПАУ в листі від 12.04.11 р. № 7026/6/16-1415. Тоді реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ (додаток 1 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПАУ від 22.12.10 р. № 978) треба подати не пізніше 10-го числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому відбулося таке перевищення.
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 08.06.2011

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу