«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрібно підприємцю-фікспатентнику вести книгу обліку доходів і витрат

Кількість переглядів2369

ЧИ ПОТРІБНО ПІДПРИЄМЦЮ-ФІКСПАТЕНТНИКУ ВЕСТИ КНИГУ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ
Приватний підприємець здійснює торговельну діяльність на ринку і сплачує фіксований податок. Чи потрібно йому вести Книгу обліку доходів і витрат?
Відповідь
Ні, підприємці, які торгують на ринку і сплачують фіксований податок, Книгу обліку доходів і витрат можуть не вести. Справа тут ось у чому.
Пункт 1 підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України залишив за підприємцями право оподатковувати доходи від торгівлі на ринку фіксованим розміром податку на доходи фізосіб. Порядок сплати цього податку, як і колись, регулюють положення Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.92 р. № 13-92 (далі — Декрет № 13-92) та Інструкції про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, затвердженої наказом ГДПІУ від 21.04.93 р. № 12 (далі — Інструкція № 12).
Згідно з абз. 22 п. 1 ст. 14 Декрету № 13-92 і п. 14.2 Інструкції № 12 підприємці-фікспатентники звільнені від обов'язку вести облік результатів своєї діяльності в Книзі обліку доходів і витрат. Втім, для складання Декларації про доходи їм знадобляться дані про виручку від реалізації товарів (послуг), отриману у звітному періоді від торгівлі або надання супутніх послуг на території ринку. Облік такої виручки вони можуть вести у зручній для себе формі.
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.06.2011

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу