«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Службовці органу місцевого самоврядування працюють у вихідні: чи належить виплачувати їм компенсацію

Кількість переглядів3072

СЛУЖБОВЦІ ОРГАНУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРАЦЮЮТЬ У ВИХІДНІ: ЧИ НАЛЕЖИТЬ ВИПЛАЧУВАТИ ЇМ КОМПЕНСАЦІЮ
Службовці органу місцевого самоврядування за розпорядженням керівництва виходять на роботу у вихідні. За Законом про держслужбу вони зобов'язані це робити. Чи належить їм компенсація за такий переробіток, враховуючи, що вони вже одержують надбавку за складність, напруженість і високу якість роботи, а також тривалу щорічну відпустку?
Відповідь
Дійсно, згідно з ч. 2 ст. 20 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-ХІІ (далі — Закон про Держслужбу) держслужбовці зобов'язані за розпорядженням керівника органу, в якому вони працюють, з’являтися на службу у вихідні, святкові й неробочі дні для виконання невідкладної та непередбаченої роботи. Оплату за ці дні проводять згідно з чинним трудовим законодавством. Як відомо, норми Закону про держслужбу поширюються й на органи та посадових осіб місцевого самоврядування (п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.01 р. № 2493-ІІІ). До того ж, як зазначають автори науково-практичного коментаря до Кодексу законів про працю (далі — КЗпП), згода виборного органу профспілки на їх роботу в зазначені дні не потрібна.
Робота співробітників у вихідні може компенсуватися шляхом надання іншого дня для відпочинку або ж у грошовій формі в подвійному розмірі (за згодою сторін) (ч. 1 ст. 72 КзпП). Співробітникам, які одержують місячний оклад (це стосується саме держслужбовців і посадових осіб місцевого самоврядування), роботу у вихідні оплачують у розмірі (ч. 2 ст. 72, ст. 107 КзпП):
— одинарної погодинної чи денної ставки, якщо робота виконувалася в межах місячної норми робочого часу;
— подвійної погодинної чи денної ставки — понад місячну норму робочого часу.
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.06.2011

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

»  Кадрове діловодство

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу