«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як визначити базовий місяць для індексації зарплати

Кількість переглядів7859

ЯК ВИЗНАЧИТИ БАЗОВИЙ МІСЯЦЬ ДЛЯ ІНДЕКСАЦІЇ ЗАРПЛАТИ
Зарплату службовців органу місцевого самоврядування було збільшено в лютому 2008 року згідно з постановою КМУ від 06.02.08 р. № 34, а потім — у період з лютого 2008 року до грудня 2009 року згідно з розмірами мінімальної заробітної плати (без перевищення суми індексації). У січні 2010 року сума збільшення зарплати (до мінімальних 869 грн) перевищила суму індексації. Який місяць уважати базовим для розрахунку суми індексації? Брати для цього зарплату лютого 2008 року чи листопада 2009 року?
Відповідь
У випадку підвищення грошових доходів громадян випереджальним шляхом з урахуванням прогнозного рівня інфляції базовим уважається місяць, у якому відбулося таке підвищення (абз 4 п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078, далі — Порядок № 78). Якщо проаналізувати приклади, наведені в додатках до Порядку № 1078, то видно, що, визначаючи суму підвищення, слід порівнювати зарплату (у частині постійних складових) у місяці підвищення та попередньому місяці.
Наприклад, держслужбовцю у січні 2010 року встановлено посадовий оклад 869 грн, надбавка за ранг — 80 грн. Окрім того, він одержує 40- відсоткову надбавку за вислугу років (379,60 грн). Уся зарплата в січні — 1328,60 грн (869 грн + 80 грн + 379,60 грн).
У грудні 2009 року зарплата дорівнювала 1153,60 грн (744 грн + 80 грн + (744 грн + 70 грн) х 40%).
Зарплата в січні 2010 року зросла на 175 грн (1328,60 грн – 1153,60 грн).
Сума індексації в січні 2010 року (при базовому лютому 2008 року) становила 250,27 грн (869 грн х 28,8%). У цьому випадку базовий не зміниться — ним залишиться лютий 2008 року.
Розглянемо іншу ситуацію. Припустимо, що держслужбовець, окрім згаданих вище виплат, одержував ще й 50-відсоткову надбавку за високі показники в праці. Тоді у січні 2010 року, зарплата держслужбовця (у порівнянні з груднем 2009 року) зросте на 262,50 грн ((1328,60 грн + 1328,60 грн х 50%) – (1153,60 грн + 1153,60 грн х 50%)). Оскільки зарплата зросла більше (262,50 грн), ніж сума індексації (250,27 грн), то січень 2010 року для цього держслужбовця стає базовим для індексації.


У відповіді враховано норми законодавства станом на 02.06.2011

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу