Газета "Все про бухгалтерський облік"
Електронний додаток до номеру
№ 58
24 червня 2016 р.
 

Зміст

Сховати аннотації
► Податок на прибуток

У підприємства за півріччя дохід більше 20 млн грн: як звітувати з податку на прибуток (В. Вишневецька)

 

Бухгалтерський дохід нашого підприємства за 2015 рік менше 20 млн грн, і ми не ведемо обліку податкових різниць. Проте є висока ймовірність того, що за півріччя 2016 року сума бухдоходу перевалить за 20 млн грн. Роз'ясніть, будь ласка, чи не доведеться нам через значний ріст доходу переходити в поточному році на поквартальне декларування та сплату податку на прибуток?

Негоспвитрати: чи коригувати фінрезультат до оподаткування (А. Юлін)

 

Чи потрібно коригувати фінрезультат на негосподарські витрати (наприклад, нараховані штрафи)? Чи можна не враховувати їх у цілях податково-прибуткового обліку?

Надаємо допомогу: коли коригувати фінрезультат (А. Юлін)

 

Наше підприємство на загальній системі оподаткування надало неприбутковій організації безповоротну допомогу у вигляді коштів. Ми рахуємо податкові різниці. Чи потрібно коригувати фінрезультат на цю суму?

Чи треба коригувати фінрезультат на амортизацію поліпшень орендованих ОЗ (В. Прокопенко)

 

Наше підприємство веде облік податкових різниць. У травні 2016 року реконструювали орендований офіс. Чи треба коригувати фінрезультат на амортизацію такого поліпшення?

Яка амортизація ОЗ коригує фінрезультат: нарахована чи включена до витрат (В. Прокопенко)

 

На яку суму бухгалтерської амортизації основних засобів треба коригувати фінрезультат: на нараховану за звітний період чи на ту, що потрапила до витрат?

Підприємство пропустило ліквідацію кредитора: як списати заборгованість (В. Прокопенко)

 

У II кварталі 2016 року ми з'ясували, що наш контрагент ліквідувався наприкінці 2015 року. В обліку зависла кредиторська заборгованість за роботи з поточного ремонту офісу, виконані у 2014 році. Як зараз її списати в бухгалтерському та прибутковому податковому обліку?

► ПДВ

Продаж причепа частинами після розукомплектування: чи зазначати в ПН код УКТ ЗЕД (О. Коваленко)

 

Чи потрібно під час розукомплектування імпортного напівпричепа з подальшим продажем його частинами вказувати код УКТ ЗЕД?

Чи потрібно на імпортні операції оформлювати ПН (К. Медведенко)

 

Наше підприємство — платник ПДВ уперше почало здійснювати імпортні операції. Як правильно їх відобразити у ПДВ-обліку? Чи потрібно оформлювати податкові накладні?

Чи повинен другий постачальник імпортованих товарів виписати РК, якщо змінився їхній код (Т. Лісіца)

 

Наше підприємство здійснює реалізацію імпортованих товарів (які ми придбаваємо в резидента за передоплатою). Під час перерахування авансу постачальнику він оформив нам податкову накладну (далі — ПН). Своєю чергою, ми виписали ПН покупцям товарів датою одержання від них авансів. Після цього наш постачальник надіслав розрахунок коригування (далі — РК) до своєї ПН, яким виправив код за УКТ ЗЕД зазначених товарів. Підкажіть, чи потрібно нам виписувати РК нашим покупцям? Якщо так, то на яку дату?

Сплата зобов'язань із ПДВ з електронного рахунку: чи зменшується реєстраційний ліміт (О. Коваленко)

 

Наразі в нашого підприєм­ства — платника ПДВ реєстраційна сума дорівнює нулю. Нам потрібно поповнити електронний рахунок, щоб зареєструвати виписану податкову накладну, а також для сплати ПДВ в бюджет за попередній податковий період. Чи можна на ці потреби використати одну суму поповнення електронного рахунку? Чи зменшує реєстраційну суму списання грошей з електронного рахунку при сплаті ПДВ у бюджет?

► Єдиний податок

Як підприємцю прийняти працівника на неповний робочий день (І. Безсмертний)

 

Я приватний підприємець — платник єдиного податку 2 групи, хочу прийняти на роботу нового працівника. Підкажіть, як правильно в трудовому договорі прописати, що працівник працюватиме неповний робочий день (4 години). Як зазначити розмір його зарплати?

Лист ДФСУ від 18.11.15 р. № 10767/Б/99-99-17-02-02-14 "Чи сумісна робота на єдиному податку з видобутком підземних вод" (до матеріалу на стор. 21)

Ухвала Харківського апеляційного адміністративного суду від 23.05.12 р. у справі № 2а-928/12/2070 (до матеріалу на стор. 21)

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 26.04.16 р. № 3185/Х/26-15-13-02-15 "Як фізособам-єдинникам оподатковувати надходження у вигляді безповоротної фіндопомоги" (до матеріалу на стор. 23)

► Податок на доходи, ЄСВ

Чи має право працюючий пенсіонер на податкову соцпільгу до зарплати (А. Гоменюк)

 

У червні 2016 р. ми прийняли на роботу на умовах неповної зайнятості пенсіонера. Підкажіть, будь ласка, чи можна застосовувати до зарплати такого співробітника податкову соцпільгу?

Договір автоцивілки оплатила фірма: чи утримувати з водіїв податок на доходи та військовий збір (В. Нагорний)

 

Ми придбали кілька вантажівок і найняли водіїв, адже плануємо займатися перевезеннями вантажів. Уклали договори про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності та оплатили їх. Зрозуміло, що їздити будуть водії. Тож ми фактично застрахували їхню відповідальність. У зв'язку із цим маємо таке запитання: чи потрібно визнавати дохід водіїв, утримувати податок на доходи та військовий збір із сум за такими договорами й відображати їх у ф. № 1ДФ?

Прийняли на роботу вагітну жінку: чи можна отримати компенсацію ЄСВ (І. Безсмертний)

 

Наше підприємство прийняло на нове робоче місце вагітну жінку за направленням із центру зайнятості. Підкажіть, чи можемо ми отримувати за таким співробітником компенсацію єдиного внеску згідно зі ст. 26 Закону про зайнятість?

Як оподатковувати виплати практикантам — учням профтехучилища (Т. Прощина)

 

Наше підприємство, згідно з договором із профтехучилищем, прийняло учнів цього закладу для проходження виробничої практики. Наказів про прийом на роботу ми не видаємо, оплату за роботу нараховуємо за нашими тарифними ставками — як для штатних працівників. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно обкладати заробіток таких практикантів податком на доходи, військовим збором та єдиним внеском?

Скромні подарунки непрацівникам: як оподатковувати (А. Король)

 

Наше підприємство кілька разів на рік робить подарунки низці фіз­осіб, які не є працівниками, зокрема, засновникам, пенсіонерам — ветеранам виробництва та ін. Це невеликі презенти до дня народження, 8 Березня, річниці створення фірми тощо. Чи потрібно обкладати податком на доходи та військовим збором ці подарунки?

► Літературна сторінка