Газета "Все про бухгалтерський облік"
Електронний додаток до номеру
№ 43
11 травня 2016 р.
 

Зміст

Сховати аннотації
► зовнішньоекономічна діяльність

Документальне підтвердження постійного місця перебування нерезидентів (О. Рижикова)

 

Відповідно до п. 103.4 ПКУ для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України нерезидент з урахуванням особливостей, передбачених п.п. 103.5 і 103.6 ПКУ, має надати особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідку (чи її нотаріально засвідчену копію), котра підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі — довідка), а також інші документи, якщо це передбачено міжнародним договором України (далі — Конвенція).

Договори про усунення подвійного оподаткування: специфіка застосування (О. Рижикова)

 

Як ми вже згадували в попередніх статтях (див. газету "Все про бухгалтерський облік" № 36 за 2015 р., стор. 6), застосування міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування щодо повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України (далі — Конвенції) регулюють ст. 103 ПКУ й п. 141.4 ПКУ. Саме ці Конвенції й містять безпосередній механізм усунення (уникнення) подвійного оподаткування.

► трудові відносини

Відомість про нараховану та виплачену переселенцю зарплату для одержання компенсації від центру зайнятості (до матеріалу, опублікованого на стор. 6)

 

Із консультації ви вже в курсі, що роботодавець переселенця, який бажає одержувати компенсацію витрат на оплату праці переселенця, повинен щомісяця, не пізніше ніж через п'ять робочих днів після виплати працівнику зарплати, подати центру зайнятості Відомість про нараховану та виплачену заробітну плату, сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та використання робочого часу працівника, за якого здійснюється компенсація витрат на оплату праці, за формою з додатка 1 до Порядку № 696. Зараз до вашої уваги зразок заповнення такої Відомості.

► БЛІЦ-ВІДПОВІДЬ: прибуток

Податково-прибуткова декларація: асорті відповідей (В. Прокопенко)

 

— Як створювати резерв відпусток комунпідприємству
— Чи потрібно здійснювати "відпускні" коригування в декларації за I квартал 2016 р.
— Як відновити витрати, не враховані в минулому звітному періоді

► торгівля
► Нормативні документи

Лист Мінсоцполітики України від 12.03.16 р. № 72/18/99-16 "Лікарняні і декретні підприємцям: розміри виплат і порядок їхнього розрахунку"

Приклади розрахунку суми лікарняних у підприємця (А. Хусід)

 

Як ми й обіцяли в коментарі до листа Мінсоцполітики України від 12.03.16 р. № 72/18/99-16, наводимо приклади розрахунку лікарняних у підприємців. У розрахунку ми врахували запропонований у названому листі алгоритм дій.

Лист ДФСУ, ГУ ДФС у м. Києві від 29.02.16 р. № 4527/10/26-15-11-02-11 "Щодо оподаткування отриманих дивідендів і проведення податкових коригувань на їх суму"

Лист ДФСУ від 15.03.16 р. № 4465/5/99-99-19-03-02-16 "Переведення в межах балансу для невиробничого використання: який код ставити в ПН"

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 17.02.16 р. № 3576/10/26-15-11-03-18 "Погодинна оренда приміщення: чи можна зберегти пільгу із земподатку"

Лист ДФСУ від 04.03.16 р. № 7892/7/99-99-19-03-02-17 "Хто допоможе аграрію визначити для сільгосппродукції код УКТ ЗЕД"

Лист ДФСУ від 18.02.16 р. № 3616/6/99-99-19-02-02-15 "Про зменшення фінрезультату на суму витрат, що відшкодовуються за рахунок резервів, створених до 01.01.15 р."

Чи враховують у податковому обліку витрати, покриті за рахунок "старих" забезпечень (Коментар до листа ДФС від 18.02.16 р. № 3616/6/99-99-19-02-02-15) (А. Юлін)

► сільське господарство
► юридична консультація

Позовна заява про стягнення суми заборгованості, інфляційних втрат і 3% річних (до матеріалу, опублікованого на стор. 29)

 

Аби бізнес-проект чи будь-яка господарська діяльність досягли успіху, не обійтися без довгострокового чи короткострокового планування. Проте все прорахувати вкрай важко. Наприклад, обставини непереборної сили можуть завиграшки поламати будь-які бізнес-плани. У консультації ми розповіли, що форс-мажорні обставини не звільняють боржника від обов'язку сплатити кредитору інфляційні втрати та 3% річних за період прострочення, зумовленого форс-мажором. Звісно, контрагент може проявити розуміння та не вимагати сплати цих сум. Якщо ж на рахунку кожна копійка, наведемо зразки позовної заяви про стягнення суми заборгованості, інфляційних втрат і 3% річних, а також розрахунку суми інфляційних втрат і 3% річних.

Розрахунок суми інфляційних втрат і 3% річних (до матеріалу, опублікованого на стор. 29)

► Територія зір

Роз'яснення ДФСУ

 

— Чи можуть страховики проводити розрахунки за межами каси без застосування КОРО та РК
— З якої дати починати сплачувати оренду за земділянки комунальної та державної власності
— Юрособа відсутня за зареєстрованим місцезнаходженням: які наслідки
— Чи мають право митники розбирати елементи авто при митному контролі
— Чи враховують пільгу одного з членів кооперативу при обчисленні плати за землю
— Як визначають дохід юрособиєдинника при обов'язковому продажі валюти з розподільчого рахунку

► новини законодавства

Огляд законодавства

 

— Фермерське господарство може існувати і як фізособа-підприємець
— Індексацію зносу переоцінених ОЗ не враховують у складі амортвідрахувань
— Відпуск пального для власних потреб із власної АЗС: чи сплачувати роздрібний акциз
— Чи треба коригувати бухфінрезультат на суму зарплатних резервів
— Використане підрядником пальне в замовника не вважають його реалізацією для нарахування акцизу
— У якому розмірі надають допомогу випускникам шкіл-інтернатів
— Субсидії та пільги на газ розраховуватимуть за меншими соцнормативами
— Зміни до порядку надання субсидій: в авангарді економія бюджетних коштів
— Підручники для шкіл і ВНЗ друкуватимуть за передоплатою
— Які документи має надати демобілізований, аби почати працювати

► ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА