Газета "Все про бухгалтерський облік"
Електронний додаток до номеру
№ 38
22 квітня 2016 р.
 

Зміст

Сховати аннотації
► створення підприємства

Організаційно-правові форми підприємств: вибір за вами(В. Сова)

 

Вітчизняне законодавство багате на організаційно-правові форми суб'єктів господарювання (далі — ОПФ). І якщо відкрити ЦКУ або Класифікатор ОПФ ДК 002:2004, то необізнана людина може розгубитися, мовляв, як серед цього розмаїття обрати підходящу форму. Але в тім то й річ, що в окремих випадках іншим буде і значення словосполучення "підходяща форма". У нашій консультації ми ознайомимо з найпоширенішими ОПФ, розповімо, хто може виступити засновником, і спробуємо уніфікувати критерії, за якими доцільно робити вибір на користь тієї чи іншої форми. У результаті ви побачите, що насправді ваш вибір буде спрощено.

Внесок до статутного капіталу правом користування: юридичні та облікові аспект(С. Кирилов)

 

Інвестиція у вигляді права користування майном — непоганий варіант для інвестора, котрий намагається зберегти контроль над таким майном. Логіка операції дуже проста — інвестор зберігає об'єкт за собою, у своїй власності, але фактично ним користується підприємство, яке одержало такий екзотичний внесок і не має можливості його подальшого відчуження. Якщо додати сюди широкі можливості для обігравання умов користування та вартості внеску, то перспективи можуть стати ще привабливішими. У цій публікації ми з'ясуємо основні правові, облікові та податкові складові внеску до статутного капіталу правом користування на майно.

Податковий облік формування статутного капіталу ТОВ(І. Заруба)

Внески до статутного капіталу ТОВ: облік очима засновників(Т. Шустваль)

Чи можна зайнятися видом діяльності, не передбаченим статутом(В. Сова)

 

Чи має право ТОВ займатися видами діяльності, не записаними в його статуті?

Печатки: анахронізм чи необхідність(О. Романов)

 

За звичаєм, що залишився ще з радянських часів, для оформлення документації українські підприємства продовжують використовувати печатки і штампи. Але вже більше року це не завжди обов'язково. Про те, як зараз потрібно оформлювати використання печаток і штампів, ми поговоримо в цій консультації.

Організація кадрової роботи: усе до ладу(Т. Прощина)

 

Одне із запитань, яке неодмінно постає перед керівництвом новонародженого підприємства: як організувати роботу на кадровому фронті? Упоратись із цим допоможе наша консультація, у якій ми розкажемо про документування на основних кадрових ділянках.

Як отримати ключі ЕЦП(О. Романов)

 

Наявність у підприємства електронного цифрового підпису (далі — ЕЦП) значно полегшує роботу бухгалтера. Щоб отримати ключі ЕЦП, слід діяти за певним алгоритмом. На практиці не завжди зрозуміло, які документи необхідні для цього. У цій статті ми висвітлимо порядок оформлення та подання пакету документів, необхідних для отримання ключів ЕЦП.

Взаємини новоствореного підприємства та фіскалів: налагоджуємо стосунки(Б. Свіржський)

 

Ставлення державної машини до новостворених підприємств усе ще нагадує не рівноправне танго, а грибне полювання: щойно десь визирне свіжий бізнес, а на нього вже чатують контролери. Утім не варто згущувати фарби — останнім часом сфера держнагляду помітно лібералізувалася, а підприємства щоразу успішніше відстоюють свої права та інтереси. Якими будуть три перші важливі кроки на шляху співпраці нового підприємства та фіскальних органів, повідає наша консультація.

Як новоствореному підприємству відкрити поточний рахунок у банку(А. Осавул)

 

Ефективне функціонування будь-якого суб'єкта господарювання неможливе без наявності в нього поточного рахунку. Тому новостворені підприємства рано чи пізно замислюються над відкриттям у банку такого рахунку. Ця консультація стане своєрідним компасом, який підкаже новачкам, куди та із чим йти для того, щоб відкрити в банку поточний рахунок.

Режим роботи підприємства: порядок встановлення(О. Лавренова)

 

Ми з бізнес-партнером створили підприємство, знайшли офіс та добираємо кваліфікований персонал, аби якнайшвидше розпочати роботу. Однак на сьогодні перед нами постало питання встановлення режиму роботи нашої фірми. Підкажіть, будь ласка, чи можемо ми самостійно визначити режим роботи підприємства? Чи потрібно його з кимось погоджувати?

Модельний статут товариства з обмеженою відповідальністю(до матеріалу, опублікованого на стор. 4)

 

Аби усвідомлено вирішити питання про використання модельного статуту або ж розроблення власного, варто ознайомитися зі змістом модельного статуту ТОВ.

Зразок протоколу установчих зборів товариства з обмеженою відповідальністю (до матеріалу, опублікованого на стор. 9)

 

У газеті ми розповіли про особливості проведення установчих зборів товариства з обмеженою відповідальністю. Пропонуємо до вашої уваги зразок оформлення протоколу таких зборів.

Зразок статуту товариства з обмеженою відповідальністю(до матеріалу, опублікованого на стор. 12)

 

Акт приймання-передачі вкладу до статутного капіталу (до матеріалу, опублікованого на стор. 16)

 

Зразок оформлення наказу про прийняття директора на роботу(до матеріалу, опублікованого на стор. 36)

 

Зразок протоколу загальних зборів трудового колективу(до матеріалу, опублікованого на стор. 40)

 

Зразок повідомлення про початок колективних переговорів(до матеріалу, опублікованого на стор. 40)

 

Зразок наказу про утворення робочої комісії для ведення колективних переговорів (до матеріалу, опублікованого на стор. 40)

 

Зразок протоколу загальних зборів трудового колективу (до матеріалу, опублікованого на стор. 40)

 

Форма колективного договору(до матеріалу, опублікованого на стор. 40)

 

Облікова політика "з нуля": план дій для новоствореного підприємства(І. Назарбаєва)

 

Список використаних нормативно-правових актів

 

► ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА