Газета "Все про бухгалтерський облік"
Електронний додаток до номеру
№ 37
20 квітня 2016 р.
 

Зміст

Сховати аннотації
► тема номера: виплата дивідендів

Зразок протоколу загальних зборів (до матеріалу, опублікованого на стор. 8)

 

В консультації ми розповіли про те, як документально оформити виплату дивідендів у ТОВ із декількома учасниками. Зараз наводимо зразок відповідного протоколу загальних зборів учасників ТОВ.

Облік та оподаткування отриманих дивідендів у підприємства, що застосовує метод участі(З. Куриляк)

 

У квітні поточного року нашому ТОВ було нараховано дивіденди в грошовій формі за наслідками 2015 року. Облік фінінвестицій ведемо за методом участі в капіталі.

Бухобліковий приклад обліку інвестицій за методом участі в капіталі (З. Куриляк)

 

У консультації ми зазначали, що балансову вартість фінінвестицій збільшують (зменшують) на суму, що є часткою інвестора в чистому прибутку (збитку) об'єкта інвестування за звітний період, із включенням цієї суми до складу доходу (втрат) від участі в капіталі. Своєю чергою, на суму визнаних дивідендів від об'єкта інвестування зменшують балансову вартість фінінвестицій

Виплата дивідендів запасами: особливості бухобліку (І. Чалий)

 

На практиці виплату дивідендів часто­густо здійснюють індивідуально визначеним майном (наприклад, запасами). Зрозуміло, такі операції залишають за собою довгий бухгалтерський шлейф. Тому, беручи за основу запитання нашого читача, що надійшло на редакційну пошту, розкриємо нюанси бухобліку таких операцій

Право на розподіл прибутку засновника приватного підприємства(Ю. Ільницький)

 

Чи може приватне підприємство із зареєстрованим статутним капіталом виплачувати дивіденди своєму єдиному власникові­резидентові? Якщо так, то як правильно оформити рішення про виплату?

Виплата дивідендів через касу або платіжну картку: підкреслюємо головне(Т. Нижник)

 

Отримання дивідендів — одне з найсуттєвіших прав акціонера або учасника товариства. Окрім їх безпосереднього розрахунку, вкрай важливо на гідному рівні провести виплату частини прибутку. Якими шляхами це можна зробити? Чи діють готівкові обмеження при виплаті дивідендів? Які особливості документального оформлення таких операцій? На вас чекають вичерпні відповіді

Комунпідприємство та дивідендні аванси: розраховуємо і декларуємо правильно(А. Юлін)

 

Наше комунпідприємство сплачує частину чистого прибутку в місцевий бюджет за І квартал 2016 року. З податку на прибуток у цьому році ми звітуємо поквартально

Виплата дивідендів фізособам: відображаємо в обліку та звітності (Р. Поліщук)

 

Наше ТОВ (платник податку на прибуток) планує нарахувати й виплатити грошима в другому кварталі поточного року дивіденди за 2014 і 2015 роки засновникам­резидентам (фізособам).

Єдинник та дивідендний аванс: розраховуємо, сплачуємо, звітуємо (А. Юлін)

 

Ми юрособа­єдинник. Виплачуємо дивіденди у грошовій формі учаснику­юрособі. Чи належить сплачувати дивідендні аванси? Якщо так, то з якої суми? Чи треба звітувати за такими авансами? Як оподатковує отримані дивіденди наш учасник?

Лист ДФСУ "Щодо нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів юрособами-єдинниками" від 12.03.16 р. № 5383/6/99-99-19-02-02-15

► судова практика

Роялті для нерезидента: оподаткування з погляду судової практики (Б. Свіржський)

 

У світі, який щодня глобалізується та віртуалізується, усе частіше товаром стають нематеріальні об'єкти. Водночас їхня вартість не залишає місця для насмішок — погляньте лишень на вартість найдо-рожчих компаній світу. Їхнє головне багатство — ділова репутація, торговельна марка, знання та реноме. Тож, усе частіше в лексиконі віт-чизняного бізнесу з'являється поняття роялті. А де є відповідні випла-ти, там — і місце для оподаткування, а отже, і поживний ґрунт для спорів з контролерами. Як вирішував останнім часом справи відповідної категорії Вищий адміністративний суд України (далі — ВАСУ), ми розглянули в цій консультації.

► нормативні документи
► відповіді на питання

Заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду(до матеріалу, опублікованого на стор. 44)

 

У матеріалі газети ми розповіли, коли та як підприємець — платник єдино-го податку ІІІ групи може перейти на квартальний період подання звітності з ПДВ. наведемо прикладзаповнення заяви про вибір такого періоду.

► соціальне страхування

Фонд вимагає повернути компенсацію ЄСВ: коли це правомірно (Т. Прощина)

 

У серпні 2015 року ми прийняли працівника за направленням служби зайнятості на новостворене робоче місце в пріоритетному виді діяльності "Лісопильне та стругаль-не виробництво". Отримали від Фонду страхування на випадок без-робіття компенсацію нарахованого єдиного внеску за 5 місяців — із серп-ня по грудень 2015 року. На тому виплату з Фонду припинили й тепер вимагають, щоб отримане відшкоду-вання ми повернули. Мотивують тим, що підприємство, хоча й займа-лося лісопильним виробництвом, сплачувало єдиний внесок за іншим видом діяльності — "Неспеціалі-зована оптова торгівля". Основний вид діяльності — з торгівлі на лісо-пильне виробництво — у нас змінився в травні 2015 року. Причому за під-сумками 2015 року саме новий вид діяльності має найбільшу питому вагу за продукцією та за кількістю працівників.

► комунальне господарство

Приклад заяви про узгодження дати повірки лічильника представником комунпідприємства(до матеріалу, опублікованого на стор. 48)

 

У консультації ми зазначали, що узгодити іншу дату повірки лічильника, ніж та, що зазначена в повідомленні постачальника, можна, зокрема, через подання заяви довільної форми. До вашої уваги пропонуємо зразокзапов-нення такої заяви.

► податок на доходи фізосіб

Приклад оподаткування та відображення у звітності зарплати працевлаштованого і звільненого в одному місяці працівника(до матеріалу, опублікованого на стор. 51)

 

У газеті ми ознайомили наших шанов-них читачів із порядком дій бухгалтера у випадку, коли працівник працевла-штувався і звільнився в одному місяці. Зокрема розповіли, як саме визначити нарахування єдиного внеску та утри-мання податку на доходи та військо-вого збору, якщо такий співробітник у місяці працевлаштування працював у іншого роботодавця. До вашої уваги — числовий прикладвідповідних розра-хунків та відображення їх результатів у звітності.

► територія зір

Роз'яснення ДФСУ

 

—Податки й збори: правила відображення в податковій накладній
—Як заповнити КОРО при використанні платіжного терміналу
—Внесено зміни до договору позики: як справляють державне мито
—Акт звірки розрахунків: чи видають на вимогу фізособи
—Верифікація сертифіката про походження: митне оформлення не припиняють
—Чи нараховують єдиний внесок на підйомну допомогу військовослужбовцям

► новини законодавства

огляд законодавства

 

—До 01.01.17 р. ЖБК вважають неприбутківцями без змін у статуті
—Коли на послуги з доставки гуманітарної допомоги нараховують ПДВ
—Із 1 травня зарплати бюджетників зростуть!
—Підприємці зможуть відкривати медпрактику, навіть не маючи медичної освіти
—Прийнято нові ліцензійні умови ведення діяльності з обігу наркотичних засобів та психотропних речовин
—Інвалютні рахунки українців тепер зможуть поповнювати їхні родичі
—Оплаті підлягають усі календарні дні хвороби, зазначені в листку непрацездатності
—Авто безоплатно передають нерезиденту за договором позички: чи потрібно нараховувати ПДВ
—Коли прибутківцю потрібно коригувати фінрезультат на процентні витрати
—За якими критеріями визначатимуть посади держслужбовців, які виконуватимуть функції з обслуговування

► літературна сторінка